24 Aralık 2013 Salı

İphone 5S' e göz atalım..
İphone 5s ile Apple'a geçmek için bir neden daha doğdu, herkesin bildiği iphone farkı hem görsellik hem performans olarak artık daha da cezbedici. İphone kesinlikle zamanının ilerisinde.

 500 liraya aldığı android cihazıyla İphonu kıyaslayıp ne farkı var ki diyenlerin dışında, birçok kullanıcı 5S sahibi olmak için yanıp tutuşuyor.

İşlemci farkından başlayarak yeni iphone a bir göz atalım;Yeni A7 çip sadece bilgisayalarda mümkün olan ayrıntılı grafikleri,görsel efektleri destekliyor, oyunlardaki gerçekçiliğin üst düzey görüntülenmesine olanak sağlıyor. Apple İos 7 işletim sisteminin ve dahili uygulamaların A7 çip için optimize edildiğini söylüyor. Örneğin kamera 2 kata kadar daha hızlı netleme yapıyor, çipteki görüntü sinyal işlemcisi video kayıtlarındaki kare hızını yükseltiyor.
Ayrıca A7 çip M7 hareket yardımcı işlemcisine sahip, M7 ivmeölçer,jiroskop ve pusuladan gelen veriler ölçmek için özel tasarlanmış bir teknoloji. M7 ne zaman yürüdüğünüzü,koştunuzu hatta araba kullandığınız bile anlıyor. Örneğin araçtasınız ve harita kullanıyorsunuz. Arabayı durdurup indiğinizde harita araç modundan yaya moduna otomatik olarak geçiyor.


5S'te parola derdi son buluyor çünkü Touch ID, parmak izi sensörle yeni bir teknoloji sunuyor. Tuş kilidinde ve apple store alışverişlerinde parola girmektense parmak izinizle kısacık bir sürede işi bitiriyorsunuz. Ayrıca sevdiğiniz kişilerin parmak izlerini kaydedebilirsiniz.

True tone flaşla karanlıkta daha iyi sonuçlar alacaksınız. Genişletilmiş sensörü ve arka arkaya çekim moduyla gerçekten kamerayı beğenmemek elde değil.

Kasa önceki modelle aynı. Orta tuş ve renkler değişmiş. Artık Gold (altın) renk tercihi de sunuluyor.

Rakip markaların cihazları çok farklı özellikler barındırsada, Apple farkı kullanışı, hızı, tasarımı ile hep bir adım önde.
 Gerçi ne kadar farklı olursa olsun,8 mp kameraya 2,000 küsür lira para verilir mi"diyenler için ısırılmış elmalı logodan ibaret kalmaya devam edecek..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder