26 Aralık 2013 Perşembe

Son zamanların popüleri; General Mobile Discovery !
Hızlı ve büyük telefonları her yerde görüyoruz ve çoğu tüketici bol özelliği uygun fiyata almanın derdine düşmüş. Aylardır fenomen olan Discovery birçok kişinin kurtarıcı meleği. Hatta tuşlu Nokia'dan Discovery'e geçen, telefonunu kemerli kılıfında taşıyan abilere göre özellik olarak Galaxy S3 'ten bile daha iyiymiş.

Hakkını yemeyelim, fena sayılmaz, hatta fiyat çizgisindeki her telefondan daha iyi diyebiliriz. Büyük geniş ekran, 4 çekirdek işlemci, 1 Gb Ram, 4 veya 16 gb (tercihi size kalmış 50 lira farkediyor) hafıza..
Performans olarak kötü değil, ama mükemmel de denemez. S3 ile kıyaslamayın boşu boşuna nefes tüketmeyin. Kullanıcıları şarjının 1,5 gün gittiğini söylesede  uygulama,oyun,wifi,mailler göz önüne alındığında 1 gün gitse yeter zaten. Ekran kalitesini beğendim, bu fiyata Amoled Canlılığı beklememek gerekiyor diye düşünüyorum. Minimum fiyata maksimum performans sözünün canlı örneği.

Sadece menüsünü beğenmedim, renkli, cıvıl cıvıl olsada çin malı telefon hissi veriyor. Kasası plastik ama yinede sağlam diyebiliriz. Geniş ekranında rahatlıkla film izlemek artılarında bir tanesi. Çift hatlı olması bence en büyük avantajı, bu da en büyük tercih sebeplerinden birisidir.

Bir başka güven veren kısmı ise garantisine Telpa servisleri bakıyor. Ekranını kırarsanız dert etmeyin servisi 150 lira civarında bir fiyata tamir ediyor. Kılıf ve ekran filmi derdi de yok kapaklı kılıf bile bulmanız mümkün. Ayrıca kurusundan hediye olarak ekran filmide çıkıyor. Fiyat o kadar güzel ki ekran filmi alıyorsunuz da sanki telefonu size hediye etmişler.

Özetleyecek olursam, güzel bir fiyata akıllı telefon ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çin malı tabiri bu telefona uymuyor çünkü marka Amerikan patentli, Çinde üretim yapılsada kalite,marka,fiyat üçgeni bu tabirin çook üstünde. Telefonla ilgili aklınızda soru işaretleri varsa, elinize alıp incelediğnizde almak isteyeceksiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder